Kategorie produktów

Turcja

Data wyjazdu: 
Cena:  2500 PLN + 1490 EUR
Wymagany dokument:  dowód osobisty/paszport

                                      Decyzją tureckich władz zostały zniesione praktycznie wszystkie restrykcje

                                                    łącznie z obowiązkiem wypełniania deklaracji wjazdowej.                       Biuro Apostolos nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zmiany obostrzeń wprowadzane przez poszczególne kraje w przyszłości.

Terminy

12-23.06.2024

W cenie


  • przelot rejsowym samolotem
  • na miejscu klimatyzowany autokar
  • noclegi w hotelu **** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • wiza
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

WARSZAWA - STAMBUŁ
Przelot z Warszawy do Stambułu.

DZIEŃ 2

ISTAMBUŁ - ANKARA
Wyjazd do Ankary. Zwiedzanie Muzeum Kultur Anatolijskich (eksponaty z okresu kilku tysięcy lat),

DZIEŃ 3

ANKARA - KAPADOCJA
Słone Jezioro. Dolina Ihlary z niezwykłym kanionem słynącym z wykutych przez bizantyjskich mnichów kościołów w skale. Derinkuyu - największe w Kapadocji podziemne miasto. Pierwsze źródła pisane opisujące podziemne miasto w Turcji pochodzą z IV wieku p.n.e., Miasto miało służyć jako schronienie dla prześladowanych Chrześcijan najpierw przed muzułmańskimi Arabami podczas wojen arabsko-bizantyjskich, później także przed mongolskimi najeźdźcami w XIII wieku.

DZIEŃ 4

KAPADOCJA
Dolina Göreme – zespół skalnych kościołów., wizyta w Kościele św. Jana z freskami z XI w. Dolina Pasabag - jedna z najpiękniejszych dolin Kapadocji, kompleks grzybów skalnych.

DZIEŃ 5

KAPADOCJA - KONYA - ANTALYA
Wyjazd do Antalyi. Caravanserai – zajazd dla karawan; Konya - Muzeum Mevlany (legendarnego twórcy zakonu Tańczących Derwiszy).

DZIEŃ 6

ANTALYA - PERGE - LAODYCEA -PAMUKKALE
Zwiedzanie okolic Antalyi: Perge - ruiny jednego z najważniejszych portów świata antycznego, miejsce pobytu św. Pawła i św. Barnaby, Laodycea (jeden z siedmiu kościołów Apokalipsy).

DZIEŃ 7

PAMUKKALE – KUSADASI
Bawełniane Wzgórza” - niezwykłe tarasy powstałe na zboczu góry Cökelez. Cały proces tworzenia tego zjawiska wpisanego na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO polega na wycieku bogatej w związki wapnia i dwutlenek węgla wody, która po ochłodzeniu tworzy liczne nacieki. Dzięki nierównościom terenu powstają progi, półkoliste i eliptyczne baseny wody termalnej ukształtowane w formie tarasów. Efez - z doskonale zachowanymi ruinami starożytnego miasta. Przejazd do Kusadasi.

DZIEŃ 8

KUSADASI
Wypoczynek w jednym z najpiękniejszych miasteczek wybrzeża Morze Egejskiego słynącym z pięknych plaż i niezwykłej kuchni.

DZIEŃ 09

KUSADASI - IZMIR - PERGAMON - CANAKKALE
Izmir (starożytna Smyrna)- kościół św. Polikarpa. Pergamon z ruinami monumentalnej stolicy słynnego królestwa. Przejazd do Canakkale.

DZIEŃ 10

CANAKKALE - TROJA - STAMBUŁ
Po drodze zwiedzanie legendarnej Troji. Przejazd do Istambułu przez Cieśninę Dardanele łączącą Morze Egejskie z Morzem Marmara.

DZIEŃ 11

ISTAMBUŁ
Zwiedzanie: Pałac Topkapi (siedziba sułtanów do poł. XIX w.), Hagia Sophia (największy kościół chrześcijański do czasów zbudowania Bazyliki św. Piotra), Błękitny Meczet, Hipodrom, Meczet Sulejmana. Rejs po Cieśninie Bosfor.

DZIEŃ 12

ISTAMBUŁ - WARSZAWA
Przelot do Warszawy.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS