Kategorie produktów

Włochy. Neapol - Wezuwiusz - Capri - Pompeje

Data wyjazdu:  2024-09-16
Cena:  2900 PLN + 990 EURO + 200 EURO (rejsy)
Wymagany dokument:  Paszport/dowód osobisty

W programie pielgrzymki jest wizyta w Neapolu 19 września - w dniu specjalnego święta religijnego patrona miasta. Obchodzony jest wtedy Cud Świętego Januarego, znany także pod nazwą również "Cudu krwi" św. Januarego.


Włochy zniosły wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID-19. Nie ma też obowiązku wykonywania testów ani wypełniania formularza lokalizacyjnego przed wylotem.

Terminy

16-22.09.2024

W cenie

  • przeloty samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych
  • na miejscu klimatyzowany autokar/bus, w Neapolu komunikacja miejska
  • rejsy: Sorrento - Capri, Amalfi - Salerno
  • wjazd na Wezuwiusz
  • noclegi w hotelach *** (pokoje dwuosobowe z łazienkami, trzyosobowe na życzenie)
  • dwa posiłki z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia, do śniadania kawa, herbata, do kolacji woda
  • ubezpieczenie NW i KL (choroby przewlekłe) i Covid 19
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Biuro Apostolos nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zmiany obostrzeń wprowadzanych przez poszczególne kraje

DZIEŃ 1

WARSZAWA - NEAPOL
Przelot na trasie Warszawa – Neapol. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 2

NEAPOL
Zwiedzanie miejsc związanych z Ojcem Dolindo: kamienica, w której mieszkał przez ostatnie lata swojego życia, kościół Santa Teresa al Museo. Wizyta w Kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes, gdzie znajduje się grób Ojca Dolindo. Zwiedzanie Neapolu: Castel Nuovo, rezydencja królewska wybudowana przez rodzinę Andegawenów, Piazza Plebiscito z Palazzo Reale (pałac królewski). Kościół San Francesco di Paola wzorowany na rzymskim Panteonie, Teatr San Carlo, klejnot Neapolu, jeden z największych teatrów operowych w Europie, Castel dell’Ovo (Zamek Jajeczny) wzniesiony na małej wysepce połączonej ze stałym lądem groblą. Przejazd kolejką na Wzgórze Vomero – Certosa di San Martino, Castel Sant’Elmo – średniowieczna forteca przekształcona w muzeum. Nocleg w okolicach Neapolu.

DZIEŃ 3

CAPRI
Całodzienny pobyt na wyspie Capri. Rejs promem na trasie Sorrento – Capri. rejs statkiem dookoła wyspy. Miasto Capri – kościół św. Stefana, Ogrody Augusta. Czas wolny na plaży. Nocleg w okolicach Neapolu.

DZIEŃ 4

NEAPOL
Udział w uroczystościach św. Januarego w Neapolu. Wjazd na Wezuwiusz – jedyny czynny wulkan na stałym lądzie Europy, spacer do krateru.

DZIEŃ 5

AMALFI
Przejazd malowniczym wybrzeżem do Amalfi. Amalfi – katedra z relikwiami św. Andrzeja Apostoła. Czas wolny z możliwością kąpieli. Rejs łodzią z Amalfi do Salerno. Powrót na nocleg w okolice Neapolu.

DZIEŃ 6

POMPEJE
Przejazd do Pompei. Przejście przez Bramę Morską i zwiedzanie wykopalisk, dzięki którym wiemy jak wyglądało życie w Miastach Cesarstwa Rzymskiego: antyczne Forum, Bazylika i Świątynia Apollina, termy miejskie, amfiteatr. Wizyta w Bazylice Matko Bożej Pompejańskiej. Nocleg w okolicach Neapolu.

DZIEŃ 7

NEAPOL – WARSZAWA
Przelot do Polski.

Uwaga! Cena dotyczy grupy min. 21 os.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS