Kategorie produktów

Etiopia

Data wyjazdu: 
Cena:  cena zostanie podania po potwierdzeniu rezerwacji
Wymagany dokument:  Paszport

Na stronie MSZ widnieje informacja, że przy podróży do Etiopii zaleca się szczepienie przeciwko żółtej febrze.


W cenie

  • przelot rejsowym samolotem z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych
  • na miejscu klimatyzowany autokar/bus
  • noclegi w hotelu ***, (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wiza
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

WARSZAWA – ADDIS ABEBA
Przelot Warszawa – Addis Abeba (przez jeden z europejskich portów).

DZIEŃ 2

ADDIS ABEBA
Zwiedzanie stolicy Etiopii. To prawdziwa metropolia, siedziba wielu międzynarodowych instytucji m. in. Organizacji Jedności Afrykańskiej. Zwiedzanie dzielnicy Piazza dzielnicy założonej kiedyś przez Włochów, dziś rozrywkowego centrum Addis i mekki globtroterów z całego świata. Zwiedzanie m.in. Kościoła św. Jerzego, tam koronowany był ostatni cesarz Etiopii – Haile Sellasie, muzeum kościelnego z bogatą kolekcją religijną i patriotyczną, pałacu Hajle Sellasie, katedry św. Trójcy, gdzie został pochowany ostatni cesarz Etiopii, Muzeum Narodowego (tam można zobaczyć szkielet naszej prababki Lucy).

DZIEŃ 3

ADDIS – ABEBA – BAHAR DAR
Przejazd do uniwersyteckiego miasta Bahar Dar położonego nad największym jeziorem Etiopii – J. Tana. Po drodze podziwianie przełomu Nilu Błękitnego, (często porównywanego z Wielkim Kanionem w Ameryce) którego brzegi łączy strategiczny most, z którego można podziwiać ten cud natury oraz krótkie zwiedzanie Debre Libanos rozsławione przez świętego Tekle Haimanot.

DZIEŃ 4

WODOSPADY TIS ISAT – JEZIORO TANA – KEBRAN GABRYEL – ENTE JESUS
Wycieczka nad wodospady Tis Isat co znaczy „dymiąca woda” drugich co do wielkości w Afryce. Spacer w towarzystwie dzieci, sprzedawców i samozwańczych przewodników na punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama prawie czterysta-metrowej ściany wody. Trasa wiedzie przez XVI-wieczny portugalski most. Po południu rejs po jeziorze Tana – największym w Etiopii – podziwianie fauny (pelikany, rybołowy, węże wodne, krokodyle, hipopotamy). Zwiedzanie XVI-wiecznych monastyrów na płw. Zege i na wyspach gdzie czas jakby zatrzymał się od momentu ich budowy: Kebran Gabryel (panowie) i Ente Jesus (panie). Powrót do Bahar Dar.

DZIEŃ 5

DEBARK – GONDER
Przejazd do Debarku – wrót do Parku Narodowego Gór Simien (UNESCO). Po drodze zwiedzanie Gonder (UNESCO) – miasta królewskiego znanego z kompleksu zamków i pałaców królewskich. Zwiedzane wszystkich królewskich pałaców, Łaźni Fasilidasa oraz pięknie zdobionego kościoła Debre Berhan Selassie, którego malowidła na ścianach i przede wszystkim na sklepieniu rozsławiły ten kościół w całym kraju. Krótka wizyta w wiosce Felaszy żydów etiopskich.

DZIEŃ 6

GÓRY SIMIEN
Jednodniowa wycieczka w Góry Simien. Przejazd z Debarku do bazy Sankanber, podziwianie cudnych krajobrazów, przepastnych urwisk i wodospadów. Bliskie spotkania z dżeladami (pawianami o krwawiących sercach) oraz możliwość ujrzenia kozicy siemeńskiej (walia ibex) i wilka etiopskiego (simien fox). Po południu powrót do Debarku.

DZIEŃ 7

ADI ARKAY – AKSUM
Przejazd najpiękniejszą górską drogą w Etiopii do Aksum (UNESCO) – pierwszej stolicy Etiopii. pierwszej stolicy Etiopii. Tu narodziło się w V wieku chrześcijaństwo etiopskie, tu znajdują się największe odkrycia archeologiczne kraju, kilka z nich podobno pamięta czasy Królowej Saby i tu spoczywa Arka Przymierza. To trudna, czasochłonna, ale też bez wątpienia najpiękniejsza droga górska w Etiopii. Mijamy poszarpane szczyty, skalne maczugi i wraki czołgów – relikty ostatnich wojen. Po drodze wizyta w „polskiej szkole” w Adi Arkay.

DZIEŃ 8

AKSUM
Zwiedzanie najsławniejszych budowli miasta i zapoznawanie się z bogatą historią kolebki etiopskiej państwowości. Zobaczymy stele nagrobne w kształcie wieżowców, pałace królewskie, cesarskie grobowce, łaźnie Królowej Saby oraz muzeum archeologiczne. Na deser zostanie nam wizyta w kościele św. Marii z Syjonu. Na jego terenie przechowywana jest najcenniejsza etiopska relikwia Arka Przymierza.

DZIEŃ 9

ADIGRAT
Przejazd do Adigrat – niewielkiego miasta, położonego na handlowym szlaku nad M. Czerwone. Po drodze zwiedzanie ruin świątyni w Yeha najstarszej budowli w całej Etiopii. Jeśli jakakolwiek budowla pamięta czasy królowej Saby, to właśnie ta. W Adigrat odwiedzimy jeden z największych kościołów katolickich w całym kraju z cennym malowidłem Sądu Ostatecznego pędzla Afewerk Tekle. Będzie możliwość rozmowy z księdzem proboszczem o sytuacji kościoła w Etiopii.

DZIEŃ 10

MEKELE – WUKRO – NEGASH
Przejazd do Mekele – stolicy prowincji Tigray. Po drodze zwiedzanie wykutych w skale kościołów. Niektóre z nich są położone z dala od głównej drogi św. Piotra i Pawła, Mikael Milhaizeng. Odwiedzimy też kościół Chirkos w Wukro oraz niezwykle zdobny Abraha Atsbeha. Zatrzymamy się tez na krótko przy najstarszym w Etiopii meczecie w Negash.

DZIEŃ 11

LALIBELA
Przejazd piękną, górską drogą do Lalibeli (UNESCO) – niewielkiej wioski położonej na wysokości ponad 2600 m. n.p.m. pośród wzgórz Lasta. To bez wątpienia najsławniejsza atrakcja turystyczna Etiopii. Tam okoliczne wulkaniczne skały zostały zamienione w zdobne kościoły. To właśnie tutaj miała powstać afrykańska Jerozolima. I powstała – za sprawą króla Lalibeli i zastępów Aniołów.

DZIEŃ 12

LALIBELA
Zwiedzanie wszystkich jedenastu kościołów, pochodzących z XII wieku. Podziwianie majestatu i wyrafinowania, pięknych zdobień i precyzji budowlanej. Spacer po kamiennych mostkach, zagłębianie się w czeluść tuneli i odszukiwanie podobieństw z Jerozolimą, którą Lalibela przecież ma naśladować. Będzie też czas na zadumę w mrocznych wnętrzach skalnych świątyń.

DZIEŃ 13

LALIBELA - AWASH
Przejazd przez kraj Afarów do Awash.

DZIEŃ 14

AWASH - ADDIS ABEBA
Safari w Parku Narodowym AWASH. Wizyta w najsłynniejszych gorących źródłach Sodore. Przejazd do Addis Abeby.

DZIEŃ 15

ADDIS ABEBA – WARSZAWA
Wylot z Addis Abeby do Polski. Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS