Kategorie produktów

Słowo wstępne

                                                                                                                       

"Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują,

czytają tylko jedną stronę..."

                                                                                                                                                                       

 
                                                                                                                                                                      Św. Augustyn

                                         Drogi Pielgrzymie


            W ubiegłym roku obchodziliśmy 25 - lecie istnienia. Mamy więc za sobą już ćwierćwiecze wspólnego pielgrzymowania i właśnie stajemy u progu kolejnego. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Oznacza to przecież kilkadziesiąt lat Państwa zaufania i wiary w sens wspólnej modlitwy w najróżniejszych zakątkach świata.  Ale to jednocześnie, obok radości, wielka odpowiedzialność, bo chcemy wciąż odkrywać dla wszystkich spragnionych podróży nowe kierunki, nowy wymiar pielgrzymowania. Jak powiedział św. Augustyn - świat jest książką a więc podróżowanie to "czytanie" świata, każdy kolejny krok jest odkrywaniem jego kolejnej strony. Są to strony szczególne, bo wszędzie gdzie jesteśmy towarzyszy nam Bóg. To z Nim przemierzamy świat, to Jego zabieramy ze sobą w sercu w każdą podróż,  na pustynię, nad błękitne morze czy wreszcie do serca tętniącej życiem metropolii. Wierzymy, że w każdym z tych miejsc będzie z nami i pomoże nam zrozumieć tę jedyną, najważniejszą książkę, jaką jest życie z Nim u boku w każdym miejscu na świecie. I chcemy w taką właśnie podróż Państwa zaprosić.


            Tegoroczny katalog to  kilkadziesiąt tras pielgrzymkowych. Część naszych propozycji już Państwo znacie, są też nowe trasy. Jak zawsze proponujemy pielgrzymki po Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Północnej. Propozycje z katalogu to jednak nie wszystko, co możemy zaproponować. Jeżeli jest jakiś kierunek, którego w nim nie ma wystarczy kontakt z biurem. Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie. Możemy zorganizować pielgrzymkę do zaproponowanego miejsca na świecie w dowolnym czasie.      


            Zasady naszego biura, które od lat są naszą wizytówką oczywiście pozostają niezmienne.  Jak zawsze nie mamy tzw. „ukrytych kosztów” co oznacza, że  na naszych pielgrzymkach nigdy nie ma żadnych dodatkowych opłat. Kiedy w cenie są dwa albo trzy posiłki (w zależności od trasy) opłacone są również napoje – do śniadań kawa i herbata, do obiadów i obiadokolacji woda. Jeżeli po bagaże do autokaru wchodzą pracownicy hotelu nie znaczy to, że trzeba za to zapłacić. To samo dotyczy obsługi restauracji. Jeśli grupy korzystają z komunikacji miejskiej bilety na metro czy autobus nigdy nie są dodatkowo płatne. Bardzo ważny jest dla nas bezpieczny transport. Dlatego korzystamy tylko z rejsowych połączeń lotniczych, dzięki którym nasi pielgrzymi nawet w sytuacjach nieprzewidywalnych – kiedy pyli wulkan, jest burza uniemożliwiająca lot czy strajkuje lotnisko – zawsze mogą liczyć na hotel i posiłek. Nasi klienci nigdy nie będą pozostawieni sami sobie na lotnisku, nawet jeżeli samolot nie wystartuje zgodnie z planem. Aby zachować komfort podróżowania również drogą lądową grupy autokarowe nigdy nie podróżują nocą. Dla nas najważniejsze jest, aby każdy pielgrzym mógł wędrować po pielgrzymich szlakach wypoczęty i wyspany. Jednocześnie nie zapominamy o bezpieczeństwie naszych pielgrzymów. Wszyscy nasi klienci są ubezpieczeni od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób przewlekłych. Oznacza to, że w przypadku każdej nieprzewidzianej niedyspozycji  zaopiekujemy się Państwem, a w razie potrzeby pomożemy szczęśliwie wrócić do domu. Dewizą naszego biura był i jest duchowy wymiar podróżowania. Dlatego na każdej trasie każdego dnia modlimy się na wspólnej Mszy Św.


Katalog, który oddajemy w Państwa ręce jest propozycją na cały rok. Zachęcamy  jednak do śledzenia naszej strony internetowej i Facebooka, ponieważ często pojawiają się tam nowe, nieujęte w wersji papierowej trasy i promocje.
       Mamy nadzieję, że nasza propozycja okaże się interesująca i wybiorą się Państwo na pielgrzymkę właśnie z biurem APOSTOLOS.Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS