Kategorie produktów

Peru - Boliwia

Data wyjazdu:  2024-10-16
Cena: 
Wymagany dokument:  paszport


Terminy

16-28.10.2024

W cenie


 • na miejscu klimatyzowany autokar/bus
 • noclegi w hotelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, pokój jednoosobowy za dopłatą)
 • dwa posiłki, z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia (do śniadania - kawa i herbata, do obiadokolacji – woda)
 • dwa przeloty wewnętrzne
 • rejs łodziami na Wyspę Słońca
 • przejazdy koleją
 • wstępy
 • napiwki
 • opieka Księdza
 • polskojęzyczny przewodnik na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


DZIEŃ 1

Wieczorny przylot do Limy.

DZIEŃ 2

Zwiedzanie kolonialnego centrum Limy: Starówka, Plac Broni, Katedra, klasztor dominikanów, dom Św. Róży z Limy – Msza Święta. Przelot do Arequipa.

DZIEN 3

Zwiedzanie Arequipy – zwiedzanie olbrzymiego, będącego miastem w mieście klasztoru Św. Katarzyny. Spacer po leżącym między wulkanami „białym mieście” Arequipa. Zwiedzanie Placu Broni, przedziwnej Katedry, wspaniałych malowideł w kościele jezuitów, Muzeum Sanktuariów Andyjskim ze słynną mumią Juanity. Przejazd do leżącego w Andach miasteczka Chivay.

DZIEŃ 4

Przejazd przez andyjskie wsie do Kanionu Colca – najgłębszego kanionu na świecie. Dojazd do miejsca zw. Krzyżem Kondora, gdzie pochodzący z różnych krajów turyści w skupieniu oczekują pojawienia się kondorów, zwanych królami And. Dalsza podróż do Puno.

DZIEŃ 5

Wycieczka na pływające wyspy ludu Uros, który podtrzymuje tradycje dawnego zaginionego plemienia, które przed wiekami uciekło na jezioro. Zapoznanie się z życiem mieszkańców wysp, opartym na bazie paradygmatów kultury andyjskiej . Wyjazd do Boliwii. Przekroczenie granicy peruwiańsko - boliwijskiej w Kasani. Wizyta w Kościele Maryjnym - miejscu kultu Matki Boskiej Gromnicznej (Candelaria) i pielgrzymek z tym związanych.

DZIEŃ 6

Rejs na Wyspę Słońca, zwiedzanie ruin Pillkoqaima. Wycieczka do leżącej na obrzeżach miasta Doliny Księżycowej nazwanej tak ze względu na fantastyczne formy erozyjne tworzące krajobraz nie z tej ziemi. Przejazd do La Paz, administracyjnej stolicy Boliwii.

DZIEŃ 7

La Paz - centrum miasta: spacer po centrum miasta: Plaza Murillo, gdzie znajduje się Pałac Prezydencki, Parlament i Katedra, intrygujący targ czarownic pełen amuletów, dziwnych mikstur i ziół. Spacer po targowych uliczkach z ludowym rękodziełem.

DZIEN 8

Wyjazd powrotny do Puno. Wycieczka do ruin siedziby jednej z najstarszych kultur amerykańskich – Tiahuanaco. Znajdują się tam trzy świątynie oraz słynna monolityczna Brama Słońca z podobizną legendarnej postaci antropomorficznej Wiracochy. Przekroczenie granicy boliwijsko-peruwiańskiej w Desaguadero.

DZIEŃ 9

Przejazd do Cusco. W drodze zwiedzanie ważnych miejsc historycznych takich jak Sillustani, Pucara. Przełęcz La Raya, gdzie łączą się Kordyliera Wschodnia i Zachodnia, tworząc tzw. węzeł Vilcanota. Zaczyna tam swój bieg rzeka Urubamba, na tym odcinku zwana Vilcanota. Postój w miasteczku Andahuaylillas, gdzie znajduje się przepiękny kościółek z XVI wieku nazywany Kaplicą Sykstyńską Ameryki. Dojazd do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyu – Cusco.

DZIEŃ 10

Zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków – Cusco. Spacer po kolonialnym centrum: Katedra, Plac Broni, Coricancha (Świątynia Słońca). Odwiedzenie leżących w pobliżu Cusco ruin Inków: Tambo Machay i twierdzy Sacsayhuaman. Czas wolny na indywidualne spacery po Cusco.

DZIEŃ 11

Zwiedzanie Świętej Doliny Inków Urubamba. Zwiedzanie położonych na zboczu ruin miasta Pisac. Wizyta na ludowym targu w Pisac. Odwiedzenie ruin w Ollantaytambo. Przejazd koleją do Aguas Calientes.

DZIEŃ 12

Przejazd do jednego z najbardziej magicznych miejsc na świecie – ruin zaginionego miasta Inków Machu Picchu: zwiedzanie strefy archeologicznej. Powrót pociągiem do Cusco.

DZIEŃ 13

Transfer na lotnisko, przelot do Limy. Wieczorny wylot z Limy.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS