Kategorie produktów

Francja

Data wyjazdu:  2024-09-16
Cena: 
Wymagany dokument:  paszport/dowód osobisty

Terminy

16-25.09.2024

W cenie


  • na miejscu klimatyzowany autokar/bus

  • noclegi w hotelu ***
  • dwa posiłki dziennie (z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia)
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


DZIEŃ 1

Przylot do Paryża.

DZIEŃ 2

PARYŻ - wizyta na Cmentarzu PERE LACHAISE, gdzie miejsce spoczynku znaleźli między innymi: PIOTR ABELARD i HELOIZA, MARIA CALLAS, FRYDERYK CHOPIN. Przejazd metrem do centrum i spacer po Paryżu: CENTRUM POMPIDOU, HOTEL DE VILLE – siedziba administracji miasta, KATEDRA NOTRE-DAME wzniesiona na wyspie ILE DE LA CITE, KOŚCIÓŁ SWIĘTEGO SEWERYNA, Dzielnica Łacińska: PANTEON, OGRODY LUKSEMBURSKIE, SORBONA, Bulwar S-MICHEL, bulwar ST-GERMAIN.

DZIEŃ 3

Przejazd do centrum Paryża, pod wieżę EIFFL’A. Następnie przejazd na ulicę Rue du Bac – gdzie mieści się kaplica Cudownego Medalika Matki Bożej, sarkofag z ciałem św. Katarzyny Laboure, Potem objazd osią triumfalną Paryża: SZKLANA PIRAMIDA LUWRU, MAŁY ŁUK TRIUMFALNY, OGRÓD TUILERIS, POLA ELIZEJSKIE, ŁUK TRIUMFALNY. Przejazd do dzielnicy La Defense - najnowocześniejszej dzielnicy biurowo-wystawienniczo-mieszkalno-handlowej w Paryżu, krótki spacer pod nowoczesny Wielki Łuk Triumfalny, nazywanym oknem miasta. Przejazd na MONTMARTE - zwiedzanie: Bazylika SACRE-COEUR, PLAC DU TERTE. Powrót do centrum i rejs statkiem po Sekwanie.

DZIEŃ 4

Przejazd do RUEN - dawnej siedziby książąt Normandii. Jest to miasto, w którym święta Joanna d Arc była więziona, a następnie spalona na stosie. Spacer po historycznym centrum miasta, katedra Notre-Dame prezentująca wszystkie odmiany stylu gotyckiego, jeden z najwspanialszych zabytków Francji. Następnie przejazd do ETRETAT, nadmorskiej miejscowości słynącej z dwóch klifów Falaise d’Amont i Falaise d’Aval. Niezwykły urok tego miejsca sprawił, że miasto było inspiracją dla wielu artystów: Claude Monet, Eugène Boudin i Victor Hugo. Potem przejazd do LISIEUX - miejsca pobytu i śmierci świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, krypta grobowa jej rodziców - błogosławionych Ludwika i Zeli Martin.

DZIEŃ 5

Przejazd na piękną PLAŻE OMAHA, która upamiętnia tragiczną historię II Wojny Światowej. Następnie udamy się do MOUNT SAINT MICHELE. Zobaczymy Sanktuarium Michała Archanioła, zwiedzanie benedyktyńskiego opactwa malowniczo położonego na skalnej wysepce połączonej z lądem wysoką groblą, spacer średniowiecznymi uliczkami. Opactwo wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd na nocleg w okolice ANGERS.

DZIEŃ 6

Przejazd do TOURS – stolicy Turenii, skąd prowadzą drogi do zamków i pałaców nad Loarą. Jest to także miasto świętego Marcina. Zwiedzanie katedry z grobem świętego Marcina. Następnie wyjazd w stronę LOURDES.

DZIEŃ 7

Zwiedzanie LOURDES: Grota Massabiellska, bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, Kościół świętej Bernadetty, Bazylika świętego Piusa X, bazylika różańcowa, miejsca związane z Bernadetą Soubirous, która jako 14 letnia dziewczyna doświadczyła od 11 II do 16 VII 1858 roku osiemnastu objawień Pięknej Pani. Przejazd do BETHARRAM i zwiedzanie Grot. Jaskinie zostały odkryte w 1810 roku i jako jedne z pierwszych grot w Europie już w 1903 roku zostały udostępnione dla zwiedzających. Pod ziemią turyści zobaczyć mogą powstałe w ciągu milionów lat zachwycające formacje skalne. Przez dno jaskini przepływa rzeka dlatego część trasy pokonuje się barką.

DZIEŃ 8

Przejazd do CARCASSONNE – największej średniowiecznej twierdzy w Europie, otoczonej podwójnym pierścieniem XII-wiecznych murów obronnych, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie romańsko-gotyckiej bazyliki Saint-Na-zaire i XII-wiecznego zamku w sercu miasta. Następnie przejazd do AVIGNION - jedynego miasta, które poza Watykanem było rezydencją papieży, nawiedzenie katedry Notre Dame des Doms legendarny most świętego Benezeta, potem przejazd do CHATEAUNEUF-DE-GALAURE - miejscowość związana z Martą Robin, przejazd do hotelu w okolice Grenoble

DZIEŃ 9

Przejazd do LA SALETTE FALLAVAUX. Matka Boża ukazała się w tym miejscu jeden jedyny raz 19 września 1846 roku dwojgu pastuszkom: 15-letniej Melanii Calvat i 11-letniemu Maksyminowi Giraud na górze wznoszącej się nad La Salette. Zwiedzanie sanktuarium, czas wolny. Następnie przejazd do ARS SUR FORMANS – gdzie odwiedzimy Sanktuarium Świętego Proboszcza Jana Marii Vianeya. Zobaczymy stary kościół, gdzie dokonywały się liczne cuda, konfesjonał, w którym 40 lat przez kilkanaście godzin dziennie spowiadał święty Jan Maria Vianey, a także nową bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki Świętego.

DZIEŃ 10

Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS