Fatima – Santiago de Compostela

Fatima-Santiago de CompostelasamolotTERMIN:30.04-07.05, 05.11-12.11

CENA:2650 PLN + 830 EURO

W CENIE:

– przelot rejsowym samolotem
– na miejscu klimatyzowany autokar
– noclegi w hotelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
– dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
– wstępy
– napiwki
– opieka Księdza/Przewodnika
– ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych


Wymagany dokument : Paszport/Dowód

1 DZIEŃ:

WARSZAWA – MADRYT – TOLEDO
Przelot na trasie Warszawa – Madryt. Zwiedzanie Madrytu: Plac Hiszpański, Plac Oriente, arena byków, Pałac Królewski (objazd autokarem). Przejazd na nocleg w okolicach Toledo – stolicy średniowiecznej Hiszpanii.

2 DZIEŃ:

TOLEDO – FATIMA
Toledo – spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180 r. (wejście), późnogotycki Klasztor Franciszkanów – św. Jana od Królów. Udział we Mszy św. i zwiedzanie gotyckiej katedry – najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome – wejście – ze słynnym obrazem El Greca – Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do Fatimy. Udział w wieczornej procesji.

3 DZIEŃ:

FATIMA
Zwiedzanie sanktuarium i miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel –miejsowość, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Droga Krzyżowa i udział w wieczornej procesji.

4 DZIEŃ:

FATIMA – LIZBONA – FATIMA
Lizbona – spacer po stolicy: kościół św. Antoniego zwanego Padewskim ( wejście), katedra (wejście), wzgórze i ruiny zamku św. Jerzego, klasztor Hieronimitów (wejście), wieża Belem, pomnik odkrywców, przejazd mostem 25 kwietnia, figura Chrystusa Króla ( wejście), tereny EXPO 98. Powrót do sanktuarium w Fatimie i udział w wieczornej procesji światła.

5 DZIEŃ:

FATIMA – COIMBRA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Wyjazd do Coimbry – miasto narodzin sześciu królów: zwiedzanie najstarszego w Portugalii uniwersytetu (wejście), Starej Katedry z 1064 i Nowej Katedry z 1598; (wejście) podziwianie panoramy miasta pełnego zabytków sztuki i architektury. Przejazd na nocleg do Santiago de Compostela, jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych.

6 DZIEŃ:

SANTIAGO DE COMPOSTELA – SALAMANCA
Santiago de Compostela – spacer uliczkami Starego Miasta i zwiedzanie katedry (wejście) Świętego Jakuba – jednego z największych sanktuariów chrześcijaństwa z lat 1078-1122.Udział we Mszy św. Przejazd na nocleg do Salamanki.

7 DZIEŃ:

SALAMANCA – ALBA DE TORMES – AVILA – MADRYT
Salamanca – słynne miasto uniwersyteckie. Spacer po Starym Mieście zwiedzanie Starej i Nowej Katedry, uniwersytet ufundowany przez Alfonsa IX w 1218r, most rzymski z I w. Alba de Tormes – miejsce śmierci i wiecznego spoczynku Św. Teresy. Udział we Mszy św. w klasztorze Sióstr Karmelitanek. Przejazd do Avili – miasta, którego najważniejsze zabytki są związane ze św. Teresą. Spacer po mieście, nawiedzenie romańsko – gotyckiej katedry i klasztoru Sióstr Karmelitanek, pierwszego klasztoru założonego przez świętą w 1562 r.

8 DZIEŃ:

MADRYT – WARSZAWA
Madryt – zwiedzanie Galerii Prado – jednej z najstarszych i największych kolekcji sztuki na świecie (El Greco, Velazquez, Goya, Tycjan, Bosch). Plaza Mayor i Puerta del Sol. W miarę możliwości czas wolny. Przelot na trasie Madryt – Warszawa.

Pielgrzymka Fatima – Santiago de Compostela

Przedstawiamy ofertę niezwykłej pielgrzymki, w czasie której każdy jej uczestnik zobaczyć może najwspanialsze miejsca w miastach takich jak: Fatima, Toledo, Lizbona, Cimbra, Santiago de Compostela, Salamanca, Albe De Tormes, Avila. Zapewniamy, że decydując się na udział w pielgrzymce Fatima – Santiago de Compostela przeżyjesz niezapomniane chwile, które nie tylko na zawsze zapadną w Twojej pamięci, ale też przybliżą Cię do miejsc niesłychanie ważnych dla każdego katolika.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tą pielgrzymką, to nie zwlekaj, ale już teraz skontaktuj się z naszym biurem, chętnie odpowiemy na każde z Twoich pytań!