Kategorie produktów

Meksyk – Odpust w Guadalupe – Jukatan

Data wyjazdu:  2018-12-01
Cena:  5400 PLN + 2690 USD
Wymagany dokument:  Paszport

Terminy

01-18.12.2018

W cenie

  • przelot rejsowym samolotem
  • na miejscu klimatyzowany autokar
  • noclegi w hotelu ***/****(pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda; Acapulco, Cancun/Playa del Carmen all inclusive
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych

DZIEŃ 1

WARSZAWA – MEKSYK
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Meksyku. Międzylądowanie w jednym z miast europejskich.

DZIEŃ 2

MEKSYK – TAXCO
Zwiedzanie „miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca oraz największej jaskini Meksyku Cacahuamilpa. Wyjazd do do słynącego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej Taxco, kosciół św. Pryscylii i św. Sebastiana. Zocalo.

DZIEŃ 3

ACAPULCO
Przejazd do „perły Meksyku” Acapulco. Rejs po zatoce i wpoczynek.

DZIEŃ 4

ACAPULCO
Wypoczynek na plaży.

DZIEŃ 5

ACAPULCO – MEKSYK
Powrót do Meksyku, Po drodze krótka wizyta w hacjendzie Vista Hermosa oraz zwiedzanie starożytnego ośrodka astronomicznego w Xochicalco.

DZIEŃ 6

MEKSYK-OAXACA
Przejazd obrośniętą kaktusami malownicza drogą przy wulkanach do Oaxaca. Zwiedzanie ludowego kościółka w Tonantzintloa oraz piramidy Tepanapa w Cholula. Zwiedzanie puebla” Kaplica Różańcowa, Słodka Uliczka. Przejazd do Oaxaca.

DZIEŃ 7

OAXACA – TEHUANTEPEC
Wycieczka do prehiszpańskiej stolicy Zapoteków Monte Alban oraz „miasta Zmarłych” Mitla. Krótki odpoczynek na starówce Oaxaca. Najstarsze drzewo Meksyku – Arbol de Tule. Przejazd do Tehuantepec.

DZIEŃ 8

TEHUANTEPEC – SAN CRISTOBAL
Przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas – San Cristobal de las Casas. Rejs motorową łodzia po rzece w scenerii kanionu Sumidero. Wieczorny spacer po San Cristobal.

DZIEŃ 9

SAN CRISTOBAL – PALENQUE
Zwiedzanie indiańskich wiosek San Juan Chamula i Zinacantan. Krótki odpoczynek w San Cristobal. Przejazd do Palenque. Po drodze spacer i możliwość kąpieli w malowniczych wodospadach Aga Azul i Misol – Ha. Przejazd do Palenque.

DZIEŃ 10

PALENQUE
Wyprawa do położonych w sercu lakandońskiej dżungli starożytnego miasta Yaxchilan. Przeprawa łodzią po granicznej rzece Usumacinta oddzielającej Meksyk od Gwatemali.

DZIEŃ 11

PALENQUE – CAMPECHE
Zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów Palenque m.in. Świątynia Inskrypcji, Świątynia Liściastego Krzyża, Obserwatorium, zespoły pałacowe. Przejazd do Campeche.

DZIEŃ 12

CAMPECHE – MERIDA
Zwiedzanie Campeche – spacer po kolonialnym centrum tego typowego jukatańskiego miasta. Wyjazd na Półwysep Jukatan starożytnym szlakiem Majów. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Przejazd do kolonialnej perły Jukatanu, stolicy sizalu i koszenili – miasta Merida. Wieczorny spacer po Starówce.

DZIEŃ 13

MERIDA – PLAZA DEL CARMEN / CANCUN
Przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach świętego miasta Izamal I zwiedzanie klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Przejazd do stolicy Nowego Państwa Majów Chichen Iza: Pałac Jaguara, Obserwatorium, studnia ofiarna. Przejazd do Playa del Carmen lub Cancun.

DZIEŃ 14

PLAYA DEL CARMEN / CANCUN
Wypoczynek.

DZIEŃ 15

MEKSYK
Przelot do miasta Meksyk. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z najbogatszymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Starówka, Zocalo, Katedra oraz Pałac Prezydencki z malowidłami ściennymi Diego Rivery.

DZIEŃ 16

MEKSYK
Wizyta w Guadalupe – udział w uroczystościach z okazji ukazania się Matki Boskiej Juanowi Diego. Spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi po dawnych azteckich kanałach w Xochimilco.

DZIEŃ 17

MEKSYK
Ponowna wizyta w Sanktuarium matki Bożej z Guadalupe – Msza Św. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Światynia Pierzatsego Węża, Droga Zmarłych. Wylot do Polski.

DZIEŃ 18

WARSZAWA
Przylot do Polski.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS